Dobór spodni do jogi

www.warsawstartupgame.pl

Okazuje się, że wybór odpowiedniego stroju do jogi nie jest tak prostą sprawą, jaką mogło się to na początku wydawać. Przede wszystkim ważny jest odpowiedni dobór topu – nie może być ani zbyt luźny, ani zbyt obcisły i najlepiej, by pozwalał na swobodne operowanie warstwami, by regulować dzięki niemu temperaturę ciała. Jednak również wybór spodni jest niezwykle ważny, by dobrze czuć się podczas ćwiczeń.

Na co więc trzeba zwracać szczególną uwagę wybierając strój do jogi? Jeśli chodzi o spodnie istnieją trzy główne reguły będące kluczem do idealnej pary. Przede wszystkim materiał musi być przyjazny dla organizmu. Oznacza to, że powinny być wykonane na przykład z lekkiego, bawełnianego materiału lub z tworzywa sztucznego, zapewniającego pełny przepływ powietrza.

Spodnie powinny być również elastyczne (mówimy stanowcze nie pękającym podczas ćwiczeń szwom) oraz trwałe, ponieważ niektóre ćwiczenia wymagają naprawdę skomplikowanych ruchów i prawdziwej gimnastyki, strój więc powinien z nami współpracować, a nie nam przeszkadzać.