Jak wybrać odpowiednie obuwie na lato?

braciaprzewoz.pl

Okres późnej wiosny i lata to czas kiedy eksponujemy nasze nogi i ciało. Chcemy ogrzewać się w promieniach słonecznych, dlatego też bardzo często decydujemy się na skąpe ubrania i takie samo obuwie. Kwestia doboru właściwych butów na upalną pogodę nie jest jednak łatwą sprawą. Musimy zastanowić się bowiem, jakie zapewnią nam wygodę, a także nie spowodują nieprzyjemnych otarć. Obecnie na rynku mamy wiele różnych modeli i fasonów, które to są wykonywane z wielu materiałów. Trudno jest rozstrzygnąć jakie będą odpowiednie na gorące dni, ponieważ każdy z nas posiada inny kształt nogi, a także prowadzi inny tryb życia. Stąd też dla osób pracujących w biurze nie można polecić japonek, natomiast plażowicze na pewno nie zabiorą ze sobą szpilek. Pośród najbardziej popularnych butów na gorące dni można wymienić przede wszystkim klapki damskie sportowe. Jest to dość szeroka grupa, ponieważ znajdują się w niej zarówno eleganckie klapki na podwyższeniu, jak również płaskie obuwie na co dzień. Wykonywane mogą być z wielu materiałów oraz cechuje je niezwykle zróżnicowana stylistyka.

Stąd też będą idealne nie tylko na plażę, ale też kolację, czy wieczorne wyjście na miasto. Podobnie wygląda sytuacja, kiedy mowa o sandałkach. Tutaj również możemy spotkać wiele fasonów i modeli, dlatego trudno scharakteryzować tę grupę obuwia. Różnią się one od klapek tym, że posiadają dodatkowe elementy, które utrzymują stopę w bucie. Ponadto występują na różnych obcasach – szpilce, koturnie, bądź korku.

Dlaczego warto zakupić obuwie ze skóry naturalnej?

Pośród materiałów, z których to wykonywane są buty najczęściej pojawia się oczywiście skóra naturalna. Ma ona w końcu bardzo wiele zalet, dlatego też jest jednym z najpopularniejszych tworzyw. Wykonuje się z niej bowiem obuwie na wszystkie pory roku – zarówno zimowe kozaki, jak i letnie sandały. Jedną z najważniejszych zalet butów wykonanych ze skóry naturalnej jest to, iż są one bardzo miękkie, przez co ryzyko powstania odcisków jest znikome. Skóra idealnie dopasowuje się do kształtu naszej stopy, a ma to znaczenie szczególnie dla osób posiadających nieregularny kształt lub haluksy.

W przypadku skóry ekologicznej, bardzo rzadko zmienia ona swój kształt. Zatem nawet jeśli próbujemy buty rozchodzić, często okazuje się że obcierają nas one cały czas, a w efekcie lądują w kącie naszej szafy. Kolejnym powodem, dlaczego warto zakupić właśnie obuwie ze skóry naturalnej jest ich przewiewność. Biorąc pod uwagę, że kupując bawełniane bluzki kierujemy się właśnie tą samą właściwością, tak samo sytuacja wygląda gdy mówimy obuwiu. Oczywiście sklepy oferują nam całą gamę butów z dość ciężkich i nieprzyjemnych dla stopy materiałów – plastiku, czy też sztucznej skóry. Oprócz nich możemy jednak znaleźć także obuwie ze skóry naturalnej, które to sprawiają, że nasza noga mniej się poci. Przepuszczają one powietrze, stąd też nasze stopy mają możliwość wentylacji w ciągu całego dnia. Kwestią, którą również powinniśmy rozważyć jest naprawa naszego obuwia. W przypadku skóry naturalnej wygląda ona o wiele prościej, bowiem można ją naciągnąć lub delikatnie zetrzeć. Buty wykonane szczególnie z ekoskóry nie nadają się do tego typu napraw, dlatego też gdy ulegną zniszczeniu, najczęściej trafiają do kosza.