Kowbojki

https://motofree.pl/pol_m_Czesci-motocyklowe_Czesci-do-Quad-Atv-11060.html czernidło do opon

Kowbojki to modne buty, które niewątpliwie kojarzą się z czasami Dzikiego Zachodu. Bardzo prawdopodobne, że kowbojki były noszone przez Mongołów już w XIII wieku. Do wyrobu pierwszych kowbojek używano skóry. Buty charakteryzowały się wysokim obcasem o czerwonej barwie i miały za zadanie ułatwić utrzymanie się na w siodle oraz kontrolę nad koniem. Tak naprawdę kowbojki stały się modne dzięki westernom, w których to właśnie bohaterowie używali tego rodzaju obuwia.

Kowbojki nosiły również ikony świata rozrywki, takie jak Marlon Brando, Elvis Presley, John Wayne czy Steve McQueen. Dzisiejsze kowbojki to obuwie noszone w szczególności przez kobiety. Buty te wyróżniają się uniwersalnością i doskonale pasują do wielu kreacji. Kowbojki rewelacyjnie wyglądają w połączeniu z obcisłymi jeansami, spódnicami czy luźnymi sukienkami. Można bez obaw zakładać do nich koszule oraz dopasowane topy.

Warto jednak pamiętać, że kowbojki za nic w świecie nie obronią się przy sportowej stylizacji, by przez przypadek nie popełnić wielkiego błędu.