Królik w domu

singapura kot https://patatajek.pl/kategorie/21-wedzidla

Króliki domowe mogą przynieść swoim właścicielom wiele radości – są to bowiem zwierzęta wyjątkowo towarzyskie, które chętnie będą bawić się z nami czy naszymi dziećmi. Przed zakupem należy pamiętać jednak o kilku kwestiach.

Po pierwsze – króliki potrzebują dużo przestrzeni. Jeśli więc nie dysponujemy przestronnym mieszkaniem lub wyobrażamy sobie, że będziemy cały czas trzymać zwierzę w klatce, najlepiej zrezygnujmy z pomysłu zakupu królika.

www.opieka.edu.pl

Trzeba również pamiętać, że nie jest to pupil odpowiedni dla bardzo małych dzieci – pomimo swojej żywiołowości, potrzebuje bardzo dużo ciszy. Wbrew powszechnej opinii, królik wymaga także uwagi i poświęcania mu czasu – będzie chciał się bawić z domownikami przynajmniej godzinę dziennie.

Konieczne jest także codzienne dawanie mu świeżych warzyw. Zaletą królika jest możliwość zabrania go na wakacje.

Jeśli tylko zorganizujemy specjalną klatkę i nie będziemy spuszczać zwierzaka z oczu podczas podróży – nie powinien stanowić on dla nas większego problemu w czasie urlopu. Jeśli więc mamy wystarczająco czasu i energii, aby zająć się królikiem – możemy udać się do zarejestrowanego hodowcy i dokonać zakupu.