O czym trzeba pamiętać przed zakupem psa?

kot rasy bengalskiej cena

Kupno psa powinno być jedną z najbardziej przemyślanych decyzji w naszym życiu. Czworonożny mieszkaniec domu będzie towarzyszył nam przecież przez kolejne kilkanaście lat.

Dzięki dobremu zastanowieniu się nad zakupem, z pewnością oszczędzimy sobie rozczarowania, a zwierzęciu cierpień. O czym więc trzeba pamiętać przed kupieniem psa? Musimy zastanowić się przede wszystkim czy stać nas na utrzymanie zwierzęcia.

Średni koszt samego wyżywienia naszego pupila to około 350 złotych. Do tego dochodzą jeszcze coroczne szczepienia i niespodziewane choroby.

Po drugie niezwykle istotnym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu takiej decyzji jest czas. Z psem trzeba wychodzić na spacery minimum trzy razy dziennie.

granulat solny

Często też – szczególnie, gdy decydujemy się na zakup szczeniaka – zwierzę boi się zostawać samo w domu. Sporo uwagi trzeba poświęcić również na jego szkolenie i wychowanie.

Jeżeli więc wszyscy domownicy pracują, a nasze mieszkanie przez większość dnia stoi puste, zastanówmy się, czy kupienie psa, które jest zwierzęciem z reguły bardzo towarzyskim, jest na pewno najlepszym pomysłem.