Samiec czy samica? Jaką płeć naszego pupila wybrać.

plamy.poradnikedukacyjny.waw.pl https://patatajek.pl/kategorie/53-bryczesy-dzieciece

Kupując psa musimy wybrać nie tylko jego rasę, ale również płeć. Wielu ekspertów doradza osobom, które nie miały wcześniej czteronożnego przyjaciela, aby zdecydowały się na suczkę. Ma być ona spokojniejsza i łatwiejsza do opanowania. Pamiętajmy jednak, że nie jest to reguła, a my możemy trafić na wyjątek.

Większość osób decydujących się na samca, boi się przede wszystkim niechcianych szczeniąt czy kociąt. Rzeczywiście, gdy suczki mają cieczkę – średnio dwa razy w roku – konieczne jest ich wzmożone pilnowanie. Kotek nie wypuszczajmy wtedy samych z domu, a ze spacerów z suczkami zwolnijmy dzieci. Posiadacze psów czy kocurów wcale nie mają jednak łatwiej.

Okres godowy to wzmożony czas ucieczek i walk z innymi samcami o względy wybranki. Zakochany pies – szczególnie, jeśli jego miłością jest suczka sąsiada – może przestać jeść, spać i cały czas wyć pod drzwiami. Instynkt przedłużenia gatunku zarówno u samców, jak i u samicy jest ogromny, a obie płcie stwarzają nieco problemów. Na pewno nie są to jednak kwestie, z którymi jako właściciele czworonogów przy odrobinie uwagi nie damy sobie rady.