Słuchawki douszne

kamery do monitoriingu domu zimowy płyn do spryskiwaczy

Jednymi z najmniejszych rodzajów słuchawek są modele douszne. Pomimo, iż jeszcze kilkanaście lat temu były produktem cieszącym się tak wielką popularnością, zostały na dzień dzisiejszy wyparte z rynku przez słuchawki dokanałowe.

Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, wręcz miniaturową budowę umieszczane one są na samym początku całego kanału słuchowego. Na dzień dzisiejszy słuchawki douszne dołączane bywają do nowo kupowanych modeli telefonów komórkowych, jako produkt umożliwiający nie tylko odtwarzanie muzyki i jej słuchanie, ale także i rozmowy prowadzone za pomocą zestawu słuchawkowego.

Gdy zastanowimy się nad wadami i zaletami tego produktu, niestety stwierdzamy, że tych pierwszych jest zdecydowanie więcej. Słuchawki douszne niezbyt dobrze trzymają się w uchu słuchacza, co znaczy, że na przykład w trakcie uprawiania wysiłku fizycznego bardzo często wypadają z kanału słuchowego.

Dobrze nie izolują od dźwięków otoczenia a dźwięk, który dostarczają do naszego narządu słuchu, jest najczęściej bardzo kiepskiej jakości. Wszystkie wspomniane wady zostają zniwelowane przez łatwą dostępność tego produktu oraz ich cenę.