Wpływ sportu na zdrowie psychiczne

Sprzęt street workout Zobacz jakie analizatory spalin silnikowych mamy w ofercie

Uprawianie sportu ma nie tylko pozytywny wpływ na kondycję fizyczną, ale również zdrowie psychiczne. Zostało udowodnione naukowo, że osoby regularnie uprawiający sporty, są zdecydowanie szczęśliwsi, a co za tym idzie znacznie mniej narażeni na występowanie chorób psychicznych.

Z całą pewnością jeśli oddajesz się jakiejkolwiek aktywności, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że zachorujesz na depresję, nerwicę, schizofrenię, czy zaczną występować u Ciebie zaburzenia lękowe. Mózg osób aktywnych jest nieustannie „dokarmiany” dopaminą, która wydziela się podczas ćwiczeń.

To hormon szczęścia, który zapobiega złemu samopoczuciu. Dzięki niemu Twój mózg jest w dobrej kondycji i pozostanie w takiej na dłużej.

Ludzie uprawiający sporty są znacznie pewniejsi siebie i swoich możliwości. Są otwarci na nowe znajomości i pozytywnie nastawieni do świata.

Dzięki temu są mniej narażeni na występowanie chorób i zaburzeń psychicznych. Jeśli więc chcesz poprawić swoją samoocenę i podwyższyć pewność siebie: zacznij od uprawiania sportu.