Wszyscy do basenu

joga sulechów pułap tlenowy

Wśród różnych odmian jogi powstają bardzo oryginalne ćwiczenia, które nieraz naprawdę mogą zaskoczyć prawdziwych entuzjastów tradycyjnych form takiego wysiłku. Jedną z takich wariacji jest aqua joga.

Nie od dzisiaj wiadomo, że ćwiczenia w wodzie mają bardzo pozytywny wpływ na organizm, przyspieszają spadek masy ciała, wzmacniają kondycję i pomagają wyrobić sobie prawidłowego nawyki oddechowe. Dla tych, co nie zawsze lubią jedynie pływać polecana jest właśnie aqua joga.

www.catonpillar.pl

Zajęcia takie odbywają się oczywiście na basenie, ze specjalnie wyszkolonymi instruktorami i polegają na połączeniu ćwiczeń tradycyjnie znanych wielbicielom jogi z elementami aerobicu wodnego. Wykonuje się ćwiczenia oddechowe, koncentracji, uwagi, ale także ćwiczenia wytrzymałościowe i wzmacniające.

Rytm spokojnej muzyki sprawia, że udaje się wyciszyć i na moment zapomnieć o całym świecie, wsłuchując się w rytm własnego organizmu. Dzięki temu można usprawnić swoje ciało, wzmocnić mięśnie i popracować nad kondycją, a także poprawić krążenie krwi, co będzie miało bardzo pozytywne skutki dla układu sercowo-naczyniowego.