Wszyscy do basenu

www.gemsandstamps.it

Wśród różnych odmian jogi powstają bardzo oryginalne ćwiczenia, które nieraz naprawdę mogą zaskoczyć prawdziwych entuzjastów tradycyjnych form takiego wysiłku. Jedną z takich wariacji jest aqua joga.

Nie od dzisiaj wiadomo, że ćwiczenia w wodzie mają bardzo pozytywny wpływ na organizm, przyspieszają spadek masy ciała, wzmacniają kondycję i pomagają wyrobić sobie prawidłowego nawyki oddechowe. Dla tych, co nie zawsze lubią jedynie pływać polecana jest właśnie aqua joga.

Zajęcia takie odbywają się oczywiście na basenie, ze specjalnie wyszkolonymi instruktorami i polegają na połączeniu ćwiczeń tradycyjnie znanych wielbicielom jogi z elementami aerobicu wodnego. Wykonuje się ćwiczenia oddechowe, koncentracji, uwagi, ale także ćwiczenia wytrzymałościowe i wzmacniające.

Rytm spokojnej muzyki sprawia, że udaje się wyciszyć i na moment zapomnieć o całym świecie, wsłuchując się w rytm własnego organizmu. Dzięki temu można usprawnić swoje ciało, wzmocnić mięśnie i popracować nad kondycją, a także poprawić krążenie krwi, co będzie miało bardzo pozytywne skutki dla układu sercowo-naczyniowego.