Zdrowie a sport dla seniorów

Podkarpacie: busy do Holandii Artykuły dla jeźdźca

Jesteś seniorem i myślisz, że już za późno na uprawianie jakiegokolwiek sportu? To błąd. Aktywność fizyczna jest dla każdego, a w szczególności dla Ciebie. Dzięki niej będziesz miał szansę na powrót do zdrowia i zachowania dłuższego życia. Jaki więc sport warto wybrać, gdy jest się po 60-tce? Idealnym sportem dla seniorów będzie na pewno pływanie.

wyjazd.poradnikedukacyjny.waw.pl

To aktywność dobra dla serca, mózgu i całego organizmu. Jej zaletą jest także to, że nie obciąża ona stawów i kręgosłupa. Podobnie jest z aqua aerobikiem, na który może zdecydować się praktycznie każdy, bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Innym, również chętnie wybieranym sportem przez osoby starsze jest nordic walking.

Ten spacer z kijkami poprawi Twoją kondycję, wzmocni odporność i z pewnością wpłynie na obniżenie ciśnienia tętniczego. Jeśli możesz pochwalić się w miarę dobrą sprawnością fizyczną, możesz również wybrać rekreacyjną jazdę na rowerze, która nie tylko bardzo dobrze wpłynie na serce, ale również wzmocni mięśnie. Obecnie seniorzy mają bardzo szeroki wachlarz możliwości wyboru odpowiedniej aktywności fizycznej dla siebie. To od Ciebie zależy, na którą się zdecydujesz.